Hacamat--

 

Sağlığımızı koruma yollarından en etkili ve zararı olmayan bir işlemdir hacamat. Peygamber efendimiz (S.A.S)in birisidir. Hacamat iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından ve ya vücudun belli bölgelerinden tedavi maksadıyla boynuz ve bardakla etle deri arasında kalan kirli kanları, iltihapları, ve sarı suları almaktır.

Hacamat hangi bölgelere yapılır?

Omuzlar: yüksek tansiyona, akciğer hastalıklarına, baş ağrısı, baş dönmesi, kireçlenmeler, boyun fıtığı, koldaki ve omuzdaki ağrıları ve hormon dengesizliklerine iyi gelmelidir.

Kürek kemiği arası: Kalp pankreas, safra kesesindeki rahatsızlıklarda bu bölgeden yapılır.

Kulak arkası: Kulak arkasından yapılan hacamat, boğaz ve göz hastalıklarına, guatr ve lenflerdeki problemlere, buruna, ön dişler ve köpek dişleri hastalıklarında

Kafa arkası: Bu bölgeye cankurtaranda denmektedir. Peygamber efendimiz “ kafadan hacamat olmak her hastalığın şifasıdır” buyurmuştur.

Psikolojik hastalıklara, başta olan ağrılara ve baş dönmelerine, çınlamalarına, sedef, saç dökülmesine, gözdeki problemlerine, ağız ve diş etleri rahatsızlıklarında faydalıdır. Kronikleşmiş katarakta faydası olmaz.

Bele hacamat: idrar kaçırmaya, beldeki aşırı ağrılara bel fıtığı, böbrek rahatsızlıkları, idrar kaçırmaya, kadın ve erkeklerde oluşan hastalıklara.

Kuyruk sokumu: Prostata, fil hastalıklarına, adet düzensizliği ve hemoroide

Dizlere: dizdeki ağrı ve rahatsızlıklara, romatizmaya,  varislere, kireçlenmelere, baldır ve ayaklardaki yaralara, mide karaciğer, safra kesesi, hemoroideve böbrek hastalıklarına.

Ayak bileği dış kısmı: varis, gut ve fil hastalıkları, siyatik ve ağrılara

Ayak bileği iç kısmı: adet düzensizliği ve basura çok faydalıdır. ( 2717 Okunma )

Etiketler hacamathacamatın faydalarıhacamat nedirhacamat nasıl yapılırhacamat bilgilerihacamat tedavisihacamat yapan yerler
Arama
Anket
  • Hacamat Yaptırdınız mı ?
  • Evet
  • Hayır
  • Düşünmüyorum
  • Sürekli Yaptırırım